„Najděte sílu v jemnosti.“

Fyzio Shreya

jemná fyzioterapie pro zdravé tělo i duši 

Jsem celostní fyzioterapeutka zabývající se vnitřním světem člověka. Nepřestává mě udivovat, jak moudré naše těla jsou. Jsem fascinovaná obrovskou schopností regenerace, kterou je obdařen každý z nás, pokud našemu tělu dáme dostatek času a péče. Zabývám se celostní fyzioterapií zohledňující nejen tělo, ale i mysl, harmonizací organismu a celkovým zdravým přístupem k životu. 

Při své práci s klienty vnímám lidské tělo  jako jeden celek. Mojí předností je vysoká citlivost a jemnost, kterou také využívám při terapii s Vámi. Přitom pak mohu dobře nacítit odpověď tkání (kůže, podkoží, svalů, kloubů) a pro své  vyšetření tak dokážu správně vyhodnotit, co je v těle špatně a jakým způsobem správně zacílit terapii.

"Držení těla je projevem osobnosti, odráží myšlení a pocity člověka. Vnější tvar člověka odráží jeho vnitřní náladu. Změna tvaru může jeho náladu změnit."

Jako fyzioterapeutka propojuji tradiční jógu se současnými trendy v oblasti fyzioterapie. Vytvářím bezpečný prostor a hledání cesty pro propojení se sám/sama se sebou. Skrze zkušenost a poznání Vás postupně dovedu ke správnému držení těla a osvojování si správných pohybových vzorců jak v józe, tak v každodenním životě. Pro celkovou relaxaci a zklidnění těla i mysli ráda nabízím aromaterapeutické masáže a terapie access bars. 

Věnuji se fyzioterapii zaměřenou především pro ženy. V terapii se soustřeďuji hlavně na podporu funkce pánevního dna jako základ pro správné bezbolestné držení těla i prevenci ženských zdravotních problémů. Častou tematikou je také řešení mírných projevů inkontinence. Terapii volím vždy dle Vašeho aktuálního zdravotního stavu a Vaší potřeby. 

Nabízím ošetření pohybového systému s využitím technik a metod, které upravují svalové napětí a korigují správné postavení kloubů. Vnitřní orgány a jejich onemocnění se vždy projeví na pohybovém aparátu, kůži, psychice a chování. Proto je nutné brát vždy ohled na všechny soustavy společně. 

Můj příběh:

Na dráhu celostního terapeuta mě dostaly mé zdravotní potíže, které vyžadovaly harmonizaci na všech úrovních, a to jak na úrovni fyzické, duševní, tak i emoční. Donutily mě začít přemýšlet nad svým tělem, nad svými emocemi, nad svým životním stylem a nad celým mým životem. Vzhledem k tomu, že mě neuspokojovaly informace a možnosti léčby od lékařů, rozhodla jsem se vzít zdraví do svých rukou a hledat cesty a možnosti sama. Zároveň jsem se na své cestě setkala s velkým množstvím skvělých terapeutů, kteří mě obohacovali o nové informace, pomohli mně hnout se z místa, a byli a stále jsou mými velkými průvodci.  

Pracuji s klienty na základě svých vlastních zkušeností a nekončícího poznávání sebe sama. Každý si píšeme svůj vlastní příběh a je jenom na nás jakým směrem se vydáme. Díky mé životní cestě a překážkám, kterým jsem čelila (mé fyzické i duševní tělo se ocitlo na úplném dně) jsem došla k uvědomění, že život je o laskavosti sám k sobě a k druhým, že jsme tu jen na malou chvíli a je důležité převzít plnou odpovědnost za svůj vlastní život a za své zdraví. 

" Začni tam, kde jsi. S jakýmikoli nástroji, které máš po ruce, lepší nástroje najdeš cestou. "

S čím Vám mohu rovněž pomoci?

 • fyzioterapie pro zdraví a kondici 

 • prevence vzniku bolestivých stavů, fyzioterapie pro sportovce, podpora při sportu

 • péče o ženy v období těhotenství, šestinedělí a po porodu 

 • bolestivé stavy pohybového aparátu - svalů, šlach a kloubů

 • entezopatie (tenisový, golfový loket, skokanské koleno)

 • úžinové syndromy (syndrom karpálního tunelu)

 • akutní a chronické bolesti páteře

 • bolesti hlavy, břicha či menstruační bolesti

 • vadné držení těla a svalová dysbalance, skoliósy

 • pooperační stavy - zlomeniny kostí, operace menisků, vazů, výhřezy ploténky

 • stavy po výměně kloubů (totální endoprotézy kolene, kyčle nebo ramene)

 • stavy po úrazech - poranění svalů, kloubů, vazů a šlach, výrony a luxace kloubů, obnova hybnosti kloubů 

Kineziotaping

Jako dopňkovou terapii nabízím také kineziotaping (aplikaci elastické pásky) pro podporu a stabilitu svalů a kloubů. Jde o fyzioterapeutickou metodu používanou k léčení a stimulaci pohybového aparátu. Dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Poskytuje prodloužení efektu terapie vykonané fyzioterapeutem (mnohdy do další návštěvy u fyzioterapeuta).

Fyzioterapii a masáže můžeme také spojit s poradenstvím v oblasti zdravého životního stylu

Průběžně se stále vzdělávám, mé pracovní zkušenosti a vzdělání najdete na této stránce.

Fyzioterapie + masáže + pravidelné cvičení = ideální recept, jak se udržet v dobré kondici.

Objednání

Pracovní doba
dle domluvy

Služby poskytuji vOlomouci (Balance centrum, Frajtovo náměstí 11) 
Víceměřicích č.p. 12